Februárové novinky v Nethembe - Nethemba

BLOG

Februárové novinky v Nethembe

Nethemba otvorene vystupuje ako proti zmluve ACTA, tak súčasnému slovenskému invazívnemu zákonu o elektronických komunikáciách:

  • V celej Európe sme svedkami veľkých demonštrácií proti kontraverznej zmluve ACTA, demonštrovalo sa alebo bude demonštrovať vo viac ako 200 mestách. Naša spoločnosť verejne vystupuje proti tejto invazívnej a slobodu obmedzujúcej zmluve a podporuje aktivity www.stopacta.sk a www.zastavmeacta.sk.
  • Súčasne verejne vyhlasujeme podporu organizácii EISI, ktorá podala na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky Podnet na preskúmanie ústavnosti plošného zberu dát o občanoch. Nakoľko uvedený zákon umožňuje celoplošne uchovávať informácie o každom vykonanom telefónnom rozhovore, textovej správe alebo emaily vrátane informácií o tom, kto, kedy, s kým a koľkokrát telefonoval alebo emailoval a to bez akéhokoľvek dôvodného podozrenia (týka sa to teda všetkých občanov SR), sme presvedčení o tom, že súčasný platný zákon o elektronických komunikáciách je neústavný a predstiera vážny zásah do súkromia všetkých občanov SR. Preto bol podobný zákon v iných členských štátoch EU (Rumunsko, Nemecko, Česko, Bulharsko a Cyprus) vyhlásený za protiústavný. V iných krajinách (ako Maďarsko a Poľsko) sa jeho právna úprava v súčasnej dobe analyzuje. Viac informácii o uvedenom zákone aj samotnom podnete je možné získať tu.

V Nethembe aktívne žijeme IT bezpečnosťou a vidieť nás môžete osobne: