Letné novinky v Nethembe 2012 - Nethemba

BLOG

Letné novinky v Nethembe 2012

2012-07-06 18:01 Pavol Lupták

Aj napriek neznesiteľným horúčavám v našej firme nezaháľame.

Spúšťame unikátne testy sociálneho inžinierstva

Tento rok sme realizovali dva úspešné rozsiahle testy sociálneho inžinierstva zahrňujúce v sebe analýzu a datamining verejne dostupných informácií o testovanej spoločnosti, simuláciu emailového phishingu, caller id spoofing telefónnych hovorov a SMS správ, fyzickú infiltráciu do budovy klienta s využitím rôznych sociálnych trikov, či podvrhnutie médií so špeciálne upraveným trójskym koňom.

Vzhľadom na vysokú úspešnosť týchto referenčných projektov sme sa rozhodli uvedenú službu ponúknúť aj ďalším klientom. Ak aj vy chcete využiť služby našich šikovných sociálnych inžinierov vybavených HDTV videokamerou v kravate, či pere, množstvom hi-tech wifi/bluetooth scannovacích zariadení, neváhajte sa nám ozvať.

Viac informácii o našich testoch sociálneho inžinierstva.

Stávame sa medzinárodnými posilami z UK

A to nielen našimi medzinárodnymi klientami (v Čechách, Poľsku, Maďarsku, či USA), ale aj našimi zamestnancami – do našej spoločnosti sme prijali šikovnú posilu z Veľkej Británie – Iana Budda.

Ian sa viac ako 12 rokov venuje exploitácii, šifrovaniu, steganografii a má s týmito a inými oblasťami množstvo skúseností. To ho viedlo k vytvoreniu vlastnej webovej bezpečnostnej stránky venovanej návrhu a tvorbu webových exploitov v kontrolovanom prostredí – RevolutionElite. Komerčne sa Ian venoval tvorbu softvéru pre hotely, hudobné festivaly a systémov na šifrovanie a enkódovanie.
Momentálne končí BSc na Open University a denne pracuje s Javou a PHP, venujúc sa pritom bezpečnosti.

Pripravujeme sa na krízu 🙂

Niektorí naši kolegovia sa už dlhodobejšie venujú ťažbe (“miningu”) bitcoinov (čo je virtuálna decentralizovaná distribuovaná kryptomena). Dnes nám došli z USA špecializované FPGA minery s celkovou priepustnosťou až 1664 Mega hashov za sekundu (s odberom len 160W). Vzhľadom k tomu, že kurz BTC za posledný mesiac len narástol (dnešná hodnota je $6.649 za 1 BTC pod2a mtgox.com), mať v zálohe FPGA Bitcoin miner je vždy dobrý nápad 🙂

Hacktivity náš čaká a neminie

Hacktivity 2012 bude jedna z najväčších hackerských udalostí v strednej Európe, kde sa samozrejme takmer celá firma chystáme. Konferencia sa uskutoční 12-13.10.2012 v kultúrnom centre Mom v Budapešti. Do 30.7 je možné zakúpiť v predpredaji vstupenky s 20% zľavou. Viac informácii na stránke Hacktivity.

Ďalšiou pre nás najvýznamnejšou bezpečnostou akciou v roku 2013 bude letný hackerský kemp OHM2013 v Holandsku – viac informácii na  stránke OHM2013.