5 dôvodov, prečo sa tento rok zúčastniť CypherConf - Nethemba

BLOG

5 dôvodov, prečo sa tento rok zúčastniť CypherConf

2015-09-04 02:15 Pavol Lupták

Vo štvrtok 1.10.2015 sa v Bratislave v priestoroch hotela Lindner na Metodovej ulici uskutoční druhý ročník praktickej IT bezpečnostnej konferencie CypherConf 2015.

Rád by som uviedol 5 dôvodov, prečo tento rok nevynechať túto konferenciu:

1. Ide o jedinú konferenciu na Slovensku, ktorá otvorene kritizuje špehovanie a monitorovanie občanov (záznam o “Štátnom špehovaní na úrovni” z minulého ročníka CypherConf).

2. Unikátne prednášky, ktoré na Slovensku ešte doteraz neboli prezentované (zraniteľnosti a zneužitie TETRA, ovládanie a detekcia ploštíc, analýza UMTS/UTRA rádiového rozhrania apod).

3. Dôraz na praktické zneužitie technológií bez produktových  a marketingových prezentácií.

4. Možnosť participácie na našom unikátnom výskume – Analýza zabezpečenia UMTS/UTRA Air Interface (verejná otvorená analýza a porovnanie bezpečnosti GSM baseband-u bežne predávaných telefónov), ktorého prvé výsledky budú na konferencii odprezentované. Cieľom výskumu bolo pre dané testované mobilné telefóny zistiť:

  • Aké funkcie implementuje konkretný GSM baseband v danom telefóne (predovšetkým nás zaujímajú také, ktoré ohrozujú bezpečnosť / súkromie)
  • Či je možné v telefóne na diaľku spustiť silent call (odpočúvanie) počas toho ako je dané zariadenie vypnuté / zapnuté
  • Či zariadenie automaticky prijíma konfiguračnú SMS (napríklad presmerovanie mobilnej dátovej komunikácie na kontrolované APN)
  • Či je zariadenie odolné voči IMSI Catcheru a či dokáže používateľ túto informáciu zistiť (pomocou AIMSICD / Snoopsnitch)

5. Jediná IT security konferencia, kde za akciovú cenu 8 EUR máte možnosť počas a po konferencii si užiť hotelové wellness centrum (plaváreň, vírivku a saunu).

Množstvo vstupov je obmedzených, neváhajte sa už teraz zaregistrovať.
Tešíme sa na Vás!