Jarné novinky v Nethembe - Nethemba

BLOG

Jarné novinky v Nethembe

2013-03-09 20:18 Pavol Lupták

1. Spustili sme jednodňové základné penetračné testy už za cenu 337 € (bez DPH) pre všetkých klientov!

Testy sú plne automatizované vďaka využitiu našich najlepších testovacích nástrojov s manuálnym overením všetkých “falošných poplachov” odhalených kritických zraniteľností.
Pre klientov vyžadujúcich detailnejšie a hĺbkovejšie testovanie, ktoré zahŕňa aj manuálne overenie, odporúčame stále náš štandardný penetračný test alebo detailný bezpečnostný audit webovej aplikácie obsahujúci aj praktickú “hackerskú demonštráciu” zneužitia odhalených kritických zraniteľností (tvorba exploitov, dump databázy, demonštrácia zneužitia CSRF/XSS/session fixation zraniteľností atď), jednodňové stretnutie s vývojármi danej aplikácie a kompletné bezpečnostné otestovanie aplikácie podľa testovacej príručky OWASP. Porovnanie nášho demonštračného, základného, štandardného a detailného penetračného testu je k dispozícii tu.

2. Žijeme bezpečnosťou mobilných aplikácií
Veľkú časť našej práce predstavuje testovanie mobilných aplikácií (okrem štandardných platforiem ako Android a iOS sme sa pustili aj do Windows Phone and Blackberry). Testovanie je hĺbkové a zahrňuje aj reverzné inžinierstvo samotných aplikácií. Viac informácii o našom bezpečnostnom audite smartphone aplikácií.
Zverejnili sme stručnú technickú prezentáciu ako si zabezpečiť súkromie na najpoužívanejšej mobilnej platforme Android. Online prezentácia “Android Privacy Guide” k dispozícii tu, v PDF formáte tu.
Naďalej sa venujeme ultra-bezpečnému VoIP (end-to-end šifrovaným hovorom bez možnosti odpočúvania) a zabezpečeniu súčasných inteligentných telefónov.

3. Najbližšie nás uvidíte
19.3 prezentácia “Zabezpečenie súkromia pri použití mobilných smartphone zariadení” na konferencii IT Security Workshop v kongresovom centre U Hájků v Prahe.
6.4 prezentácia “Decentralizovaná spoločnosť a bitcoinové kontrakty” na bezpečnostnej konferencii Security Session v Brne.
28-29.5 na IT bezpečnostnej konferencii Confidence 2013 v Krakove.
31.7-4.8 na hackerskom kempe OHM2013 v Holandsku.