Letné novinky v Nethembe - Nethemba

BLOG

Letné novinky v Nethembe

2011-07-17 16:31 Pavol Lupták

Napriek tomu, že je letné obdobie dovoleniek a neaktivity, v Nethembe máme veľa práce a sme aktívni:

1. Spúšťame nové skvelé intenzívne 2-dňové školenie bezpečnosti webových aplikácií – rozsah školenia je skutočne široký a našim cieľom je pokryť skutočne všetky druhy webových zraniteľností a útokov (vrátane tých exotickejších ako napríklad Clickjacking, HTTP pollution útoky, útoky na AJAX atď). Prvý deň školenia je čisto teoretický, druhý deň naopak viac praktický, kde prakticky demonštrujeme zneužitie uvedených zraniteľností. Ako bonus školenia je prezentácia ako vytvárať obfuskovaný Javascript/SQL kód.

Školenie poskytujeme ako v angličtine, tak slovenčine a je určené ako pre vývojárov webových aplikácií, tak systémových administrátorov.

2. Odhalili sme kritické zraniteľnosti v systéme Mobile Parkingu využívanom vo veľa mestách Slovenska vrátane Bratislavy. Vzhľadom na kritickosť uvedených zraniteľností sme sa rozhodli zatiaľ nezverejniť ďalšie detaily a nasledovať zásady etického zodpovedného zverejňovania zraniteľností – kontaktovali sme spoločnosť MPAY Slovakia s.r.o. a rovno sme jej navrhli riešenia na opravu uvedených zraniteľností.

3. Moja prezentácia o zaujímavej téme bola akceptovaná na Hacktivity 2011 v Budapešti.

4. Všetci vo firme sa veľmi tešíme na Chaos Communication Camp 2011, ktorý sa po 4 rokoch opäť uskutoční kúsok od Berlína (Finowfurt) 10-14.8. Program je už zverejnený. Z Bratislavy si prenajímeme 2 luxusné mikrobusy s kapacitou 16-17 ľudí. Momentálne máme stále 2-3 miesta voľné – v prípade, že sa chcete k našej komunite pridať, tak nás neváhajte kontaktovať.